Mugen no junin


Mugen No Junin
Blade Of The immortal
2017
imdb70

* Anime japon filmini izlemeye başladığım anda bunun bir Manga olduğunu hemen hissettim. tüm karakterler bir çizerin elinden ince bir işçilikle çıktığı öyle belliydi ki. Filmin sanat yönetimi de bunu beyaz perdeye yansıtmada elinden geleni yapmış gibi gözüküyor.

* Yılın Samuray filmi.

* Filmin başında esas oğlanın (Manji) karakter tanıtımı ve bir büyücü tarafından cesaretinin ölümsüzlük veren onun yaralarını iyileştiren kan solucanları verilmesini izliyoruz.
Burası bile filmin geri kalanın ne kadar etkileyici olacağının sinyallerini verir.* Daha sonra bir grup kılıç ustası (Itto-Ryu) bir bölgedeki tüm dövüş okullarını kılıç ustası yetiştiren savaşçı çıkaran kamplara dönüştürme projesi için Anatsu adında tetikçiyi (bir çok güçlü adamı olan tetikçiyi kampların birinin yöneticisi olacak vaadiyle kandırmışlar) tek tek okulların yöneticilerini öldürmek için tutar.* Anatsu Rin'in babasının sahibi olduğu okulu basar. Korumaları öldürür. Sonra da Rin'in babasını herkesin önünde düelloda yener ve kızının eşinin önünde canını alır. Rin'in annesine gene onun yanında tecavüz ederler. Kız çok küçük diye canını bağışlarlar...* Kız baştaki karakter tanıtımında gördüğümüz Ölümsüz Ronin (efendisiz samuray) 'i bulur.

Ronin'i babasının katili tetikçiyi ve bunları planlayan Shogun'ı öldürmesi için ikna etmeye çalışır.

Film bundan sonra bir yol hikayesine dönüşüyor.Ölümsüz Savaşçımız tek tek onu öldürmek için gönderilen birbirinden güçlü - birbirinden farklı insanüstü yeteneklere sahip kiralık katil ile mücadele eder.
Bunlardan biri "Düşmanın bildiğin toprağa çekeceksin..."
"Düşmanınla dövüşmeden önce onun gücünü kıracaksın" gibi mottolarla döver.

Ölümsüz'ün ölümsüz ile karşılaşması filmin en zirve anlarıydı...

Mangasını bulabilirsem almayı düşünüyorum.
Umarım ülkemizde de yayınlanır.


Finali filmin başı kadar kalabalık epik - destansı bir sahne ile sonlanıyor...


Hiç yorum yok: